Ikona dostępności
Przycisk zamknięcia
Wyszukaj
Przycisk zamknięcia

Office 365

Bezpłatny Microsoft Office dla wszystkich uczniów naszej szkoły!

Bezpłatny Microsoft Office dla wszystkich uczniów naszej szkoły!

13.11.2019 r.

Uczniowie rzeszowskich szkół, ich rodzice i nauczyciele od 2 października 2018 r. mogą korzystać z darmowego pakietu Microsoft Office. - Cieszymy się, że tak renomowana firma współpracuje z naszym miastem - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Umowa z Microsoftem została podpisana we wtorek (2.10.2018 r.) w rzeszowskim ratuszu. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się przed wakacjami. – Wtedy spotkaliśmy się z prezydentem Rzeszowa i zespołem pracowników urzędu. Rozmawialiśmy o tym, jak sensownie wprowadzać technologie edukacyjne do szkół, jak podwyższać kompetencje cyfrowe uczniów, nauczycieli, a także mieszkańców. Efektem tych rozmów jest dzisiejsze spotkanie i podpisanie porozumienia – mówiła we wtorek w Rzeszowie Cecylia Szymańska, dyrektor działu edukacji w Microsoft Polska.

Oprócz pakietu Office, w skład którego wchodzą m.in. takie programy jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, uczniowie i nauczyciele mogą za darmo korzystać z usług pakietu Office takich jak np. Skype, Forms, Sway (służy do tworzenia prezentacji oraz stron internetowych). Pakiet Office można pobrać ze strony edu.erzeszow.pl. Logowanie obydwa się za pomocą loginu z dziennika elektronicznego. – Co ważne, pobrany pakiet uczeń może zainstalować na pięciu komputerach, pięciu tabletach i pięciu smartfonach, co znacznie poszerza krąg osób korzystających z najnowszego oprogramowania – mówią przedstawiciele Microsoftu. – Cieszymy się, że tak renomowana firma współpracuje z naszym miastem – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Miasto, za 16-miesięczną umowę z Microsoftem, zapłaciło 350 tys. zł. – Rynkowa wartość takiego pakietu, który miałby trafić do tak dużej liczby odbiorców w Rzeszowie, to ok. 10 mln zł – podkreślali przedstawiciele ratusza.

 

Biblioteka
Internat
Działalność SU
Pedagog szkolny
Matura 2024
Latina exercenda
Przydatne linki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Zamknij